Spawanie elementów stalowych

Spawanie elementów stalowych

Firmy świadczące usługi spawalnicze oferują szeroki zakres prac. Z usług tego rodzaju firm korzystają przedsiębiorcy i producenci różnych branż. Obróbka mechaniczna pozwala na uzyskanie elementu z materiałów o różnych właściwościach fizycznych i chemicznych.

Sposób obróbki tych materiałów jest uzależniony od wielu czynników, m.in. od ich składu. Częstym zleceniem jest spawanie elementów metalowych.

Do najpopularniejszych metod spawania należą m. in.:

  • metoda MMA – Spawania elektrodą otuloną. Stosowana do spawania wszystkich gatunków stali i żeliwa. Także w terenie, np. podczas prac przy rurociągach;
  • metoda MIG / MAG (spawania drutem litym lub proszkowym) stosowana w pomieszczeniach zamkniętych;
  • metoda TIG (Tungsten Inert Gas), spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych. Umożliwia spawanie bardzo cienkich materiałów z dużą precyzją. Dodatkowo wyposażona w opcję AC/DC może spawać aluminium.

Spawanie stali żaroodpornej Rzeszów

Stal żaroodporna jest przeznaczona do elementów urządzeń i maszyn pracujących w wysokich temperaturach. Wykorzystywana w przemyśle chemicznym, naftowym, do budowy pieców, palników, a także jako osłona termoelementów.

Spawanie stali żaroodpornej może odbywać się różnymi metodami. Trzeba jednak dobierać je zgodnie z właściwościami danego rodzaju stali. Stal o strukturze ferrytycznej wymaga podgrzewania podczas spawania do temperatury 200 – 300°C. Wymaga także wyżarzania, przy spawaniu stali żaroodpornych austenitycznych.

Mieszanka stali austenitycznej i ferrytycznej często stosowane jest w przemyśle. Są to materiały bardzo wytrzymałe i plastyczne. Najpopularniejszą stalą jest stal austenityczna.

Spawanie stali nierdzewnej Rzeszów

Spawanie stali nierdzewnej musi opierać się na analizie materiału bazowego metalu. Analizy składu dokonuje się na podstawie tabel spawalności dla najpopularniejszych gatunków.

Obróbka stali nierdzewnej, zależy więc od jej składu chemicznego. Metody spawania stali nierdzewnej to m. in.:

  • spawanie łukiem plazmowym PAW,
  • spawanie łukowe za pomocą elektrody metalowej SMAW,
  • spawanie laserowe LBW.
spawanie stali nierdzewnej
spawanie migomatem
spawanie metodą tig
spawanie elementów stalowych
usługi spawalnicze
obróbka stali nierdzewnej
wiercenie i gwintowanie
grawerowanie w metalu
usługi spawalnicze rzeszów
obróbka mechaniczna rzeszów

Zainteresowani ofertą?
Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

ZOBACZ CERTYFIKAT JAKOŚCI

przyznany firmie Conti Sp. z o.o.

Przewiń do góry