Spawanie aluminium

Spawanie aluminium

Spawanie jest rodzajem złącza, które powstaje w czasie procesu fizycznego polegającego na łączeniu materiałów przez ich stopienie i zestalenie. Najczęściej spawanie jest stosowane przy połączeniu metali lub tworzyw sztucznych.
Firma Conti Sp. z o.o. w Rzeszowie oferuje swoim Klientom różne usługi spawalnicze, w tym spawanie aluminium.

Metal, jakim jest aluminium idealnie nadaje się do spawania różnymi sposobami. Jednak w praktyce stosuje się tylko kilka metod. Wykonując spawanie aluminium, należy pamiętać że w czasie tego procesu wytwarza się tlenek, który jest twardy. Ma on bardzo wysoką temperaturę topnienia i w związku z tym może łatwo spowodować wady spoiny. Dlatego też bardzo ważne jest, aby w czasie spawania aluminium najpierw usunąć tlenek ze spawanych powierzchni, ponieważ tylko dobrze oczyszczone powierzchnie gwarantują uzyskanie spoiny bez żadnych wad.

Metody spawania aluminium

W Conti korzystamy z różnych metod spawania, między innymi z metody TIG. Jest to sposób spawania z użyciem elektrody wolfranowej w osłonie gazów obojętnych lub ich mieszanki (argon, hel). Metoda ta jest stosowana w spawaniu ręcznym lub automatycznym. Najczęściej spawanie TIG wykorzystywane jest przy łączeniu stali, ze szczególnym uwzględnieniem aluminium i różnych jego stopów. Popularność tej metody wiąże się z tym, iż jest ona uniwersalnym sposobem spawania.

Firma Conti Sp. z o.o. w Rzeszowie oferuje spawanie aluminium na kilka sposobów:

  • na zakładkę,
  • na styku metali,
  • z góry do dołu lub z dołu do góry,
  • spawanie w pionie.

Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą jaką jest spawanie aluminium TIG czy ceną za tę usługę zapraszamy do kontaktu lub odwiedzenia naszej siedziby. Udzielimy wszelkich odpowiedzi dotyczących naszej oferty.

Spawanie aluminium metodą TIG to obecnie jeden z najlepszych sposobów łączenia materiałów. Pozwala na spawanie nawet grubych elementów oraz łączenie elementów we wszystkich pozycjach. Zainteresowanych ofertą jaką jest spawanie aluminium w Rzeszowie zachęcamy do kontaktu. Profesjonalizm i doświadczenie naszej załogi sprawi, że każdy będzie zadowolony z wykonanego przez nas projektu.

spawanie stali nierdzewnej
spawanie migomatem
spawanie metodą tig
toczenie i frezowanie
obróbka stali nierdzewnej
wiercenie i gwintowanie
grawerowanie w metalu
obróbka tytanu

Zainteresowani ofertą?
Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

ZOBACZ CERTYFIKAT JAKOŚCI

przyznany firmie Conti Sp. z o.o.

Przewiń do góry