Obróbka mechaniczna

Obróbka metalu, teflonu, stali, aluminium

Obrabianie mechaniczne metalu to jedna z głównych dziedzin,
którymi zajmuje się firma Conti od ponad dwudziestu lat.
Dlatego przyjmujemy zamówienia z obszaru całej Polski, oferując konkurencyjne ceny,
nawet przy uwzględnieniu konieczności pokrycia kosztów wysyłek bądź ewentualnych transportów.

Firma Conti dysponuje nowoczesnym zapleczem narzędziowym, umożliwiającym pracownikom przedsiębiorstwa nie tylko bardzo szeroki zakres działań związanych z obróbką mechaniczną metalu. Firma posiada bowiem oprzyrządowanie do obróbki termicznej, co znacząco poszerza możliwości obróbki. Dodatkowo bogate doświadczenie i profesjonalizm połączony z precyzją sprawiają, że nasi Klienci są zadowoleni z wykonanych przez nas projektów.

Świadczymy usługi z zakresu:

  • toczenia, posiadamy tokarki uniwersalne, których zakres pracy jest następujący: długość do 1500 mm, średnica do 830 mm.
  • frezowania, dysponujemy frezarkami narzędziowymi maksymalne parametry frezowania to: długość do 1000 mm i szerokość do 500 mm.
  • szlifowania płaszczyzn,
  • wiercenia oraz gwintowania detali,
  • rolowania blach do grubości 3 mm itp.

Nowoczesny park obrabiarek CNC

Obróbka mechaniczna metalu jest to bardzo specyficzny proces, dzięki któremu może powstać gotowy element znacznie odbiegający zarówno w kształcie jak i właściwościach od elementu wyjściowego. Podobnie obróbka mechaniczna może sprowadzać się tylko do zmiany wymiarów zewnętrznych poprzez wywarcie odpowiednio dawkowanego nacisku mechanicznego bądź poprzez oddzielanie niepotrzebnych fragmentów materiału.

Wśród najpopularniejszych działań znajduje się spawanie doczołowe blach, w tym spawanie stali nierdzewnej oraz spawanie stali żaroodpornej. Jako działanie pomocnicze, choć w wielu przypadkach wykorzystywane jako główne, znajduje się cięcie elementów stalowych. Jednak nasza firma poza tymi standardowymi już obecnie działaniami celuje także w bardziej specjalistyczne działania. Wykorzystując nowoczesny park obrabiarek cnc, w firmie Conti możliwa jest obróbka skrawaniem aluminium, grawerowanie metalu jak i grawerowanie w tworzywie, a także szeroko pojęta obróbka tytanu. Szczególnie to ostatnie działanie stanowi ważny element funkcjonowania przedsiębiorstwa, gdyż niewiele firm oferuje możliwość obróbki tytanu w jednym miejscu poprzez kilka różnych działań. W przedsiębiorstwie Conti możliwe jest frezowanie tytanu, szlifowanie tytanu oraz szlifowanie stopów tytanu.

Możliwości wykorzystania tak ciężkiego do obróbki materiału, jakim jest tytan pozwala na działania takie jak produkcja urządzeń. Produkcja oprzyrządowań to newralgiczny punkt tworzenia każdego urządzenia. To właśnie oprzyrządowanie musi być stworzone w sposób dbający o dokładność każdego milimetra materiału.


Obróbka mechaniczna metalu, stali, teflonu, aluminium

obróbka mechaniczna
obróbka aluminium
toczenie i frezowanie
wiercenie i gwintowanie
obróbka stali nierdzewnej
toczenie i frezowanie
obróbka tytanu
obróbka stali żaroodpornej
grawerowanie metalu
usługi ślusarskie
cięcie elementów stalowych
grawerowanie metalu

Zainteresowani ofertą?
Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

ZOBACZ CERTYFIKAT JAKOŚCI

przyznany firmie Conti Sp. z o.o.

Przewiń do góry