Obróbka mechaniczna metalu w technologii CNC

obróbka mechanicznaObróbka mechaniczna metalu ma na celu zmianę właściwości fizycznych i chemicznych, a także kształtu, wielkości metali. Jest procesem wykorzystywanym w różnych dziedzinach gospodarki. Rozróżnia się kilka rodzajów obróbki metalu, np.

  • obróbka mechaniczna skrawaniem odbywa się przez toczenie, szlifowanie, struganie, frezowanie przedmiotów, by nadać im odpowiednie kształty i wymiary, a także by stworzyć pożądaną jakość powierzchni,
  • obróbka plastyczna odbywa się na zimno lub gorąco przez kucie, tłoczenie, walcowanie lub ciągnienie; dzięki tym zabiegom nadaje się przede wszystkim odpowiedni kształt przedmiotom,
  • obróbka cieplna najczęściej stosowana jest w obróbce stali, w jej wyniku zmieniają się właściwości fizyczne, mechaniczne i chemiczne metalu. Zalicza się do niej np. hartowanie, stabilizowanie, wyżarzanie.

Obróbka mechaniczna metalu w technologii CNC (Computerized Numerical Control) jest wykonywana z pomocą komputera połączonego z urządzeniami, takimi jak frezarka, czy tokarka. Pozwala to na szybkie i precyzyjne wykonanie metalowych elementów. W ten sposób można wykonań np. spawanie doczołowe blach, elementy dekoracyjne, czy grawerowanie w tworzywie.

Nowoczesność i innowacyjność w jednym miejscu

obróbka mechaniczna metalu w technologii cncSkomputeryzowany system umożliwia seryjne wykonywanie zleceń zgodnie z wymaganiami klienta. Produkcja oprzyrządowań jest dużo łatwiejsza i sprawniejsza, co sprawia, że producenci często zlecają wykonanie części do maszyn wyspecjalizowanym firmom. Możliwość działania według indywidualnych wymagań klienta i szybkość pracy, pozwalają na wprowadzanie szybkich zmian na linii produkcyjnej. Produkcja urządzeń odbywa się na podstawie sporządzonej wcześniej dokumentacji. Niektóre firmy przygotowują ją samodzielnie.

Firmy świadczące usługi z wykorzystaniem technologii CNC wykonują wiele zleceń, w tym także na indywidualne życzenie klienta. Wykonują elementy o różnej wielkości (także bardzo małe i precyzyjne) i o różnych kształtach, z różnego rodzaju metali. Także prowadzą badania procesów i oceny właściwości materiałów. Duże znaczenie mają tu używane maszyny i urządzenia.

Zainteresowani ofertą?
Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

Przewiń do góry