Grawerowanie metalu

Grawerowanie w metalu i tworzywie

Jedną z najdawniejszych metod zdobienia wyrobów metalowych, plastikowych
czy szklanych jest grawerowanie metalu.
Nanoszenie grawerów odbywa się przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi na powierzchniach metalowych.
Służą do tego różnego rodzaju rylce oraz ostrza ze stali osadzone w uchwytach z drewna.

Rozwój technologiczny pozwolił na zastosowanie przy grawerowaniu metalu specjalnych maszyn grawerskich. Dzięki temu obecnie można grawerować także za pomocą takich metod jak:

  • rytowanie laserem,
  • trawienie substancjami chemicznymi.

Laserowe grawerowanie detali

W Conti Sp. z o.o. oferujemy Państwu wiele wykorzystania grawerowania laserowego. Najczęściej wykorzystujemy wiązki laserowe przy grawerowaniu metalu i tworzywa. Wykorzystywana przez nas technologia laserowa to możliwość trwałego i eleganckiego znakowania metali. Oferujemy nie tylko grawerowanie metali (tytan, stal żaroodporna, aluminium), ale także tworzyw sztucznych takich (teflon). Grawerowanie metalu i tworzyw sztucznych może być wykorzystywane do projektów indywidualnych, jak i firm. Przede wszystkim sprawdza się ono w różnych dziedzinach produkcyjnych. Jego szerokie zastosowanie pozwala na realizację każdego przedstawionego nam projektu.

Grawerowanie CNC Rzeszów

Obecnie przy grawerowaniu metalu korzystamy z maszyny CNC – frezarki Economic 3030. Jej powierzchnia robocza wynosi 300x300x80 mm. Sterowanie jest oparte na NC Studia i wykorzystuje oprogramowanie CAD/CAM.

Metal to surowiec powszechnie wykorzystywany we współczesnej gospodarce i przemyśle. Do jakiejkolwiek dziedziny gospodarki byśmy się nie odnosili, to metal zawsze znajdzie gdzieś zastosowanie. Metale w użytkowaniu są różne, ale podlegają tym samym metodom obróbki.

Zasadniczo rozróżnia się trzy podstawowe metody obróbki metali:

W obrębie poszczególnych segmentów znajdziemy osobne działania, różniące się miedzy sobą wykorzystanymi narzędziami.

Grawerowanie detali laserem Rzeszów

Do najpopularniejszych metod obróbki mechanicznej metali zaliczymy cięcie i spawanie, ale usługi spawalnicze to tylko jeden z fragmentów większej układanki.

obróbka tytanu
obróbka mechaniczna
grawerowanie w metalu
frezowanie toczenie
obróbka aluminium
obróbka stali żaroodpornej
grawerowanie metalu
grawerowanie mechaniczne
toczenie i frezowanie
cięcie elementów stalowych

Usługi ślusarskie i spawalnicze

Bardzo popularne są także usługi ślusarskie jak grawerowanie metalu, szlifowanie tytanu czy frezowanie tytanu. Z pewnością praca z ciężkimi w obróbce materiałami, takimi jak tytan, teflon, czy stal nierdzewna wymaga dysponowania nowoczesnym i sprawnym parkiem maszynowym. Obróbka tytanu, czy też obróbka stopów wysokoniklowych wymagają odpowiedniego podejścia i doświadczenia. Dlatego istotną rolę odgrywają tutaj nie tylko odpowiednie narzędzia, ale również doświadczeni i wykształceni pracownicy.

 

Najlepiej obróbkę mechaniczną znosi materiał, jakim jest aluminium. Obróbka skrawaniem aluminium to oferta, jaką przedstawia większość firm zajmujących się szeroko rozumianą obróbką metali. Dużo mniej jednostek oferuje z kolei grawerowanie metalu, a jeszcze mniej grawerowanie w tworzywie. Nasza firma posiada urządzenia oparte o działanie lasera grawerującego dlatego materiał, z jakiego wytworzony jest dany element nie stanowi większego problemu. Możliwe jest grawerowanie metalu, gumy, drewna, szkła i wielu innych materiałów.


Grawerowanie metalu i tworzywa

Zainteresowani ofertą?
Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

ZOBACZ CERTYFIKAT JAKOŚCI

przyznany firmie Conti Sp. z o.o.

Przewiń do góry