Grawerowanie mechanicze

Grawerowanie mechaniczne metalu

Dysponujemy ploterem frezująco-grawerujący CNC Seron 3030 Standard.
Głównym zastosowaniem urządzenia jest obróbka małych elementów poprzez frezowanie,
grawerowanie mechanicznecechowanie produktuitp.

Ploter frezująco grawerujący wykorzystywany jest przede wszystkim do obróbki tworzyw sztucznych konstrukcyjnych, aluminium oraz do wykonywania operacji grawerowania w metalu.

Grawerowanie mechaniczne polega na wybieraniu warstwy materiału (wykonywaniu wyżłobień w materiale) przy pomocy odpowiednich narzędzi (frezów) na różnych powierzchniach jedno lub wielowarstwowych, plastikowych, pleksi lub metalowych. Dodatkowo w przypadku materiałów jednowarstwowych, niekolorowanych, w miejsce wyżłobienia można wprowadzić farbę.

Przede wszystkim zaletą grawerowania mechanicznego jest możliwość regulowania jego głębokości. Dodatkowo przy zastosowaniu odpowiednich frezów grawerskich, możemy wykonać profesjonalne znakowanie. Na przykład w materiałach takich jak: aluminium, miedź, brąz, mosiądz, stale nierdzewne i żaroodporne.

Grawerowanie CNC

Grawerka wyposażona jest w program CAD/CAM w wersji polskiej. Za jego pomocą którego projekt przetwarzany jest na G-kody. W związku z tym program umożliwia wczytywanie projektów z innych programów jak na przykład Corel (*.plt), AutoCad (*.dxf).

Główne cechy urządzenia:

  • solidna żeliwna konstrukcja, zapobiegającą powstawaniu wibracji i odkształceń,
  • ruchomy stół o powierzchni roboczej: 300 × 300 x 80 mm,
  • zakres osi Z = 80 mm,
  • typ stołu: ruchomy T-rowkowy,
  • profesjonalne bezszczotkowe wrzeciono frezarskie o mocy 2,2 KW zasilane przez falownik gwarantuje dużą prędkość pracy. Co najważniejsze zastosowane przemysłowe łożyska zapewniają niski hałas nawet przy dużych prędkościach. A ponadto wrzeciono chłodzone jest w zamkniętym obiegu wody.
grawerowanie mechaniczne
obróbka mechaniczna
grawerowanie w metalu
frezowanie toczenie
toczenie i frezowanie
grawerowanie metalu
obróbka tytanu
produkcja oprzyrządowań

Znakowanie produktów

Wykonywanie tabliczek znamionowych

Podsumowując oferujemy Państwu znakowanie przyrządówwykonawstwo tabliczek znamionowychinformacyjnych. Dlatego wszystkich zainteresowanych ofertą, jaką jest grawerowanie mechaniczne (frezowanie) zapraszamy do kontaktu. Dodatkowo oferujemy pomoc naszych doświadczonych pracowników w doborze odpowiednich materiałów.


Grawerowanie mechaniczne Rzeszów

właściwości materiałów

Zainteresowani ofertą?
Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

ZOBACZ CERTYFIKAT JAKOŚCI

przyznany firmie Conti Sp. z o.o.

Przewiń do góry