Dolina Lotnicza

dolina lotnicza

Dolina Lotnicza zlokalizowana jest w południowo-wschodniej Polsce, która znana jest z rozwiniętego przemysłu lotniczego oraz licznych ośrodków kształcenia pilotów. W jej skład wchodzą różne przedsiębiorstwa z miast położonych na południu i wschodzie Polski: Rzeszów, Mielec, Świdnik, Krosno, Bielsko-Biała oraz Sędziszów Małopolski.

Firma Conti Sp. z o. o. w Rzeszowie już od 2008 roku jest członkiem Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców przemysłu Lotniczego DOLINA LOTNICZA. Organizacja ta zrzesza ponad 90 firm działających w obrębie sekatora przemysłu lotniczego. O coraz większym zainteresowaniu przynależnością do Klastra mogą świadczyć kolejni zainteresowani – firmy, których wnioski przechodzą proces aplikacyjny.

Głównym celem Stowarzyszenia Doliny Lotniczej jest m.in:

  • rozwijanie optymalnego i efektywnego łańcucha powiązań między firmami,
  • poprawa warunków rozwoju sektora lotniczego,
  • rozwój badań w ramach sektora i branży lotniczej,
  • wspieranie i współpraca przedsiębiorstw w ramach przemysłu lotniczego.

Do głównych zadań Doliny Lotniczej należy poprawa bazy produkcyjnej oraz niezawodnej sieci dostawców, poddostawców, przyciąganie inwestorów zagranicznych, rozwijanie współpracy pomiędzy ośrodkami lotniczymi, promocja współpracy pomiędzy firmami w ramach klastra – Dolina Lotnicza.

W ramach profilu swojej działalności jaką jest obróbka metali ze skrawaniem Conti Sp. z o.o. świadczy usługi w tym zakresie dla naszych partnerów spełniając warunki i zasady w ramach efektywnego łańcucha powiązań pomiędzy firmami. Skutecznie współpracujemy między innymi z Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o., Politechnika Rzeszowska, Hispano-Suiza Polska Sp. z o.o., Cel Test Equipment Poland Sp. z o.o., Norbert Polska Sp. z o.o., Zelmer Pro, MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o., Politechnika Śląska.

Bardzo ważną informacją jest to, że w wyniku rozstrzygnięcia konkursu Ministerstwa Gospodarki i PARR, Dolina Lotnicza otrzymała status Krajowego Klastra Kluczowego. Zajęła pierwsze miejsce spośród siedmiu polskich klastrów, które także uzyskały ten status.

Zainteresowani ofertą?
Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

Przewiń do góry