Cięcie elementów stalowych

Cięcie, gięcie i spawanie stali

Precyzyjne cięcie stalowych elementów wymaga bardzo dużej precyzji i doświadczenia w tej dziedzinie. Odpowiednie zaplecze techniczne, jak i doświadczeni pracownicy, którzy z powodzeniem realizują zamówienia to coś, co na pewno może nas wyróżniać.

W związku z tym, że wykonujemy usługi związane z cięciem elementów stalowych, możemy korzystać z kilku metod. Przede wszystkim do najpopularniejszych z nich należy: cięcie przy pomocy palnika gazowego, lasera czy strumienia wody o bardzo wysokim ciśnieniu. Co najważniejsze ważnym aspektem przy cięciu elementów stalowych (profili, kształtowników oraz wałków, prętów) jest precyzja wykonania. Dlatego cięcia dokonujemy za pomocą piły ramowej lub palnika. Natomiast precyzyjne cięcie odbywa się na tokarce.

Cięcie arkuszy blach, rur i prętów

Posiadamy park maszynowy, zapewniający cięcie arkuszy blach i elementów stalowych. Dzięki naszym doświadczonym pracownikom z powodzeniem wykonujemy każdy projekt. Zajmując się cięciem elementów stalowych, należy mieć na uwadze to, że narzędzia do cięcia trzeba dostosować do konkretnych metali. Niewątpliwie, najistotniejsze jest to, aby cięcie stali nierdzewnej było wykonywane przez narzędzia, które są specjalnie do tego przeznaczone.

Precyzyjne cięcie elementów ze stali

Metal i przedmioty z niego wykonywane to obecnie jedne z najważniejszych elementów dostępnych na światowych rynkach. Bezsprzecznie zdecydowana większość technologii nie mogłaby w żaden sposób funkcjonować bez wykorzystania przedmiotów i elementów metalowych, ponieważ ich produkcja i obróbka są niezwykle ważne.

Obróbka metalu to bardzo złożony, proces. Przede wszystkim polega na szeregu czynności związanych z nadawaniem określonemu fragmentowi metalu konkretnych kształtów i właściwości. Najczęściej sprowadza się do trzech kategorii: obróbki mechanicznej, chemicznej oraz termicznej, inaczej określanej jako cieplna. Dlatego najbardziej popularną i najczęściej spotykaną w ofertach firm jest obróbka mechaniczna metalu. Do podstawowych form obróbki mechanicznej metalu, stanowiących fundament pracy z każdym metalem jest cięcie elementów stalowych.

Cięcie elementów z metalu Rzeszów

Podobnie znanym działaniem są szeroko pojęte usługi spawalnicze. Bardzo popularne jest spawanie doczołowe blach. Dlatego wykorzystywane jest ono w wielu segmentach rynku, dając świetne rezultaty. Innymi słowy spawanie może wiązać się z rodzajami spawanego materiału. Podsumowując, nie każdy materiał będzie poddawał się w takim samym stopniu technice spawania.


Cięcie elementów stalowych, gięcie i spawanie

obróbka tytanu
obróbka mechaniczna
grawerowanie w metalu
usługi spawalnicze rzeszów
wiercenie i gwintowanie
obróbka stali żaroodpornej
grawerowanie metalu
grawerowanie mechaniczne
spawanie metodą tig
obróbka aluminium

Zainteresowani ofertą?
Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

ZOBACZ CERTYFIKAT JAKOŚCI

przyznany firmie Conti Sp. z o.o.

Przewiń do góry