Spawanie MIG (Metal Inert Gas lub Metal Active Gas) polega na łączeniu materiałów za pomocą elektrody topliwej
w osłonie gazów obojętnych (w przypadku metody MIG 131) lub aktywnych (MAG metoda 135).
Jako obojętne gazy osłonowe najczęściej wykorzystuje się hel bądź argon. Z kolei w przypadku korzystania z gazów osłonowych aktywnych używa się dwutlenku węgla lub jego domieszki z argonem.
Spawanie tą metodą polega na tym, że łuk elektryczny jarzy się pomiędzy elektrodą (w postaci drutu), a materiałem który jest spawany. W wyniku tego powstaje łączenie i stopiony metal zwany “jeziorkiem”. To właśnie łuk i jeziorko ciekłego metalu są ochraniane za pomocą gazu aktywnego bądź obojętnego.
Spawanie migomatem to bardzo dobre rozwiązanie w różnych pracach, ponieważ metoda ta nadaje się do łączenia większości materiałów. Wystarczy jedynie odpowiednio dobrać druty elektrodowe oraz gaz osłonowy, odpowiedni dla poszczególnych metali.
Zastosowanie spawania migomatem są bardzo różne, ale najczęściej są wykorzystywane w pracach montażowych, liniach technologicznych oraz w przypadku spawania automatycznego i pół automatycznego.
Niewątpliwymi zaletami spawania migomatem jest to, że zapewnia ono:
Do głównych parametrów spawania migomatem zalicza się:
Główną różnicą pomiędzy spawaniem MIG i TIG jest to, że w przypadku spawania migomatem wykorzystuje się drut z rolki, który zapewnia nieprzerwane spawania. Z kolei metoda TIG wykorzystuje drut w odcinkach metrowych, w związku z czym jest wykorzystywana w spawaniu punktowym.
Jeśli szukają Państwo oferty jaką jest spawanie migomatem w Rzeszowie zapraszamy do kontaktu i współpracy.
Zainteresowani ofertą?
Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.