Obróbka mechaniczna metalu

obróbka mechaniczna metalu

Obróbka mechaniczna metalu

Obróbka mechaniczna metalu to jedna z możliwości kształtowania formy oraz dokładnych wymiarów określonych fragmentów metalu. W trakcie zachodzenia tego procesu mamy do czynienia ze zmianą kształtu zachodzącą pod wpływem nacisku mechanicznego, mogącego być wywieranym przez różnego typu narzędzia. Zasadniczo w bardzo niewielu przypadkach spotkamy się tylko z zastosowaniem samej obróbki mechanicznej, najczęściej jest bowiem ona połączona z obróbką chemiczną lub ciepłą. Łączenie różnych technik pozwala na osiąganie idealnych wymiarów, zgodnych z naszymi oczekiwaniami. Zachowanie konkretnych wymiarów jest szczególnie ważne w przypadku działalności takiej jak produkcja oprzyrządowań, gdzie wahania wymiarów rzędu milimetra mogą mieć ogromne znaczenie.

Wśród różnego typu rodzajów obróbki metali możemy spotkać się z różnego typu działaniami typu: gięcie, kucie, toczenie, tłoczenie, prasowanie, skrawanie, frezowanie, szlifowanie, spawanie czy walcowanie i wiele innych. Wybór konkretnego działania jest w dużej mierze uzależniony od tego, co chcemy osiągnąć z naszym fragmentem metalu, do czego go wykorzystać i jaki kształt oraz użytkowość mu nadać. Zależy jednakże również w dużym stopniu od właściwości konkretnego metalu, gdyż przy jednym typie działań różne osiągi możemy uzyskać dla różnych metali.

Do najprostszych, ale i najbardziej rozpowszechnionych działań w obrębie obróbki mechanicznej metalu zaliczymy cięcie elementów stalowych, choć równie duża popularnością cieszą się także usługi spawalnicze czy usługi ślusarskie. W obrębie poszczególnych działań, także spotkamy się z różnymi typami zaawansowania i trudności, np. występują spore różnice zarówno w technice działania, jak i wykorzystanych narzędzi przy działaniach takich jak spawanie stali żaroodpornej czy spawanie doczołowe blach bądź spawanie stali nierdzewnej.

Nastawienie firmy na obróbkę mechanicznej metalu nie wyklucza jednak, jak już wspominaliśmy, konieczności wykorzystania innych typów obróbki. Warto zwrócić uwagę, przy wyborze konkretnej firmy, jakimi narzędziami jest ona w stanie dysponować i czy w razie wystąpienia takiej potrzeby właściwe oprzyrządowanie do obróbki termicznej będzie dostępne.


ZAPOZNAJ SIĘ BLIŻEJ Z NASZĄ OFERTĄ

produkcja urządzeń kraków produkcja oprzyrządowań kraków usługi ślusarskie kraków usługi spawalnicze kraków
obróbka mechaniczna kraków wiercenie i gwintowanie kraków grawerowanie metalu i tworzywa kraków cięcie elementów stalowych kraków

Chcąc skorzystać z usług pozwalających na obróbkę mechaniczną metalu musimy dokładnie sprawdzić jaki rodzaj prac jest konieczny aby efekt końcowy był dla nas nie tylko zadowalający ale w pełni satysfakcjonujący. Obróbka mechaniczna metalu w XXI w. pozostawiła daleko w tyle ręczne metody, jakimi posługiwano się jeszcze w poprzednim wieku. Obecnie grawerowanie metalu, jak też grawerowanie w tworzywie sztucznym jest wykonywane przy użyciu specjalnych urządzeń sterowanych numerycznie, niweluje to możliwości popełnienia błędów czy niedociągnięć i sprawia, iż klient otrzymuje produkt końcowy, zgodny z jego wszystkimi wymaganiami.

Grawerowanie w metalu to jednak nie jedyne działanie, które możemy oprzeć o obrabiarki sterowane numerycznie CNC. Wśród szerokiego zakresu prac umożliwionych przez te technologie jest obróbka skrawaniem aluminium, obróbka tytanu, w tym także frezowanie tytanu czy też obróbka mechaniczna teflonu bądź obróbka stopów wysokoniklowych. Wśród oferowanych działań jest także tłoczenie CNC czy toczenie. Większość z tych działań można bez problemu przeprowadzić na takich materiałach jak stal nierdzewna, konstrukcje stalowe, aluminium. Do obróbki teflonu czy tytanu konieczne jest już posiadanie specjalistycznych maszyn, które będą umożliwiać współpracę z tymi trudniejszymi materiałami.

Jednakże wiele firm oferuje także inny wymiar obróbki mechanicznej metalu, który nie wymaga zastosowania obrabiarek CNC. Zarówno obróbka stali nierdzewnej, jak i obróbka stopów wysokoniklowych czy aluminium może polegać na działaniach takich jak spawanie, gięcie, cięcie, szlifowanie, wiercenie czy też śrutowanie.

Szczególnie popularne są usługi spawalnicze, umożliwiające spawanie doczołowe blach, czy nawet spawanie stali żaroodpornej. Także zwykłe cięcie elementów stalowych cieszy się dużym i szerokim wykorzystaniem.

Szlifowanie należy do grupy działań określonych mianem obróbki mechanicznej skrawaniem. Mając odpowiednie zaplecze narzędziowe można bez problemów przeprowadzić takie działania jak szlifowanie tytanu czy tez szlifowanie stopów tytanu, co jest kwestią w wielu przypadkach problematyczną.

Szukasz odpowiedniej firmy? Zapraszamy do kontaktu!


NASZĄ OFERTĘ KIERUJEMY DO KLIENTÓW Z CAŁEJ POLSKI

Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Jasło Katowice Kielce
Kraków Krosno Lubaczów Lublin Łódź Mielec Nowy Sącz
Opole Poznań Przemyśl Rzeszów Sandomierz Stalowa Wola
Tarnów Tomaszów Lubelski Warszawa Wrocław Zamość Zielona Góra
OSTATNIE REALIZACJE:

Log In

Create an account