Grawerowanie metalu

Grawerowanie metalu i tworzywa

Grawerowanie metalu jest jedną z najdawniejszych metod zdobienia wyrobów metalowych, plastikowych czy szklanych.
Nanoszenie grawerów odbywa się przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi na powierzchniach metalowych.
Służą do tego różnego rodzaju rylce oraz ostrza ze stali osadzone w uchwytach z drewna.

Rozwój technologiczny pozwolił na zastosowanie przy grawerowaniu metalu specjalnych maszyn grawerskich. Dzięki temu obecnie można grawerować także za pomocą takich metod jak: rytowanie laserem oraz trawienie substancjami chemicznymi.

W Conti Sp. z o.o. oferujemy Państwu szeroki wachlarz wykorzystania grawerowania laserowego. Najczęściej wykorzystujemy wiązki laserowe przy grawerowaniu metalu i tworzywa. Wykorzystywana przez nas technologia laserowa to możliwość trwałego i eleganckiego znakowania metali. Oferujemy naszym Klientom nie tylko grawerowanie metali (tytan, stal żaroodporna, aluminium), ale także tworzyw sztucznych takich jak teflon. Grawerowanie metalu i tworzyw sztucznych może być wykorzystywane zarówno do realizacji projektów klientów indywidualnych jak i firm. Grawerowanie detali sprawdza się w różnych dziedzinach produkcyjnych, a jego szerokie zastosowanie pozwala nam na realizację każdego przedstawionego nam projektu.

Obecnie przy grawerowaniu metalu korzystamy z maszyny Economic 3030. Jej powierzchnia robocza wynosi 300 x 300 x 80 mm, sterowanie jest oparte na NC Studia i wykorzystuje oprogramowanie CAD/CAM.

Wszystkich Klientów zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu i nawiązania współpracy.

Metal to surowiec powszechnie wykorzystywany we współczesnej gospodarce i przemyśle. Do jakiejkolwiek dziedziny gospodarki byśmy się nie odnosili, to metal zawsze znajdzie gdzieś zastosowanie, i co ważniejsze nie zastosowanie bez znaczenia, mogące być zastąpionym, ale właśnie niezwykle istotne, warunkujące powodzenie konkretnych procesów. Metale w użytkowaniu są różne, ale podlegają tym samym metodom obróbki. Zasadniczo rozróżnia się trzy podstawowe metody obróbki metali: obróbka mechaniczna metalu, obróbka cieplna i chemiczna. W obrębie poszczególnych segmentów znajdziemy osobne działania znacznie różniące się miedzy sobą m.in. wykorzystanymi narzędziami. Do najpopularniejszych i jednocześnie fundamentalnych metod obróbki mechanicznej metali zaliczymy cięcie i spawanie, ale usługi spawalnicze to tylko jeden z fragmentów większej układanki.

Usługi ślusarskie i spawalnicze

Bardzo popularne są także usługi ślusarskie, dzięki, którym możliwe jest grawerowanie metalu, szlifowanie tytanu czy frezowanie tytanu. Praca z ciężkimi w obróbce materiałami, takimi jak tytan teflon czy stal nierdzewna bądź stopy wysokoniklowe wymaga dysponowania nowoczesnym i naprawdę sprawnym parkiem maszynowym, czego nie jest w stanie zagwarantować każda firma. Obróbka tytanu czy też obróbka stopów wysokoniklowych, zresztą podobnie jak i obróbka mechaniczna teflonu wymagają odpowiedniego podejścia i doświadczenia, a wiec istotną rolę odgrywają tutaj nie tylko odpowiednie narzędzia ale również doświadczeni i wykształceni pracownicy.

Najlepiej obróbkę mechaniczną znosi materiał jakim jest aluminium. Obróbka skrawaniem aluminium to oferta jaką przedstawia większość firm zajmujących się szeroko rozumianą obróbką metali. Dużo mniej jednostek oferuje z kolei grawerowanie metalu, a jeszcze mniej grawerowanie w tworzywie. Jednakże jeśli firma posiada urządzenia oparte o działanie lasera grawerującego to materiał z jakiego wytworzony jest dany element nie stanowi większego problemu. Możliwe jest grawerowanie metalu, gumy, drewna, szkła i wielu innych materiałów.

obróbka mechaniczna tytanu
obróbka mechaniczna metalu
obróbka mechaniczna
frezowanie toczenie
obróbka mechaniczna aluminium
obróbka mechaniczna stali żaroodpornej
grawerowanie metalu
grawerowanie mechaniczne
toczenie i frezowanie
cięcie elementów stalowych

ZOBACZ CERTYFIKAT JAKOŚCI

przyznany firmie Conti Sp. z o.o.

Zainteresowani ofertą?
Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

Przewiń do góry