Grawerowanie mechaniczne

usługi ślusarskie

Grawerowanie mechaniczne metalu

Grawerowanie metalu i tworzywaDysponujemy ploterem frezująco-grawerujący CNC Seron 3030 Standard. Głównym zastosowaniem urządzenia jest obróbka małych elementów poprzez frezowanie, grawerowanie, wiercenie itp. Ploter wykorzystywany jest przede wszystkim do obróbki tworzyw sztucznych konstrukcyjnych, aluminium oraz do wykonywania operacji grawerowania w metalu.

Grawerowanie mechaniczne polega na wybieraniu warstwy materiału (wykonywaniu wyżłobień w materiale) przy pomocy odpowiednich narzędzi (frezów) na różnych powierzchniach jedno lub wielowarstwowych, plastikowych, pleksi lub metalowych. W przypadku materiałów jednowarstwowych, niekolorowanych, w miejsce wyżłobienia można wprowadzić się farbę. Tabliczki grawerowane odznaczają się przede wszystkim bardzo długą żywotność. Zaletą grawerowania mechanicznego jest możliwość regulowania jego głębokości.

Przy zastosowaniu odpowiednich frezów grawerskich możemy wykonać znakowanie w materiałach takich jak: aluminium, miedź, brąz, mosiądz, stale nierdzewne i żaroodporne.

Grawerka wyposażona jest w program CAD/CAM w wersji polskiej za pomocą, którego projekt przetwarzany jest na G-kody. Program umożliwia wczytywanie projektów z innych programów np. Corel (*.plt), AutoCad (*.dxf).

Główne cechy urządzenia:

  • solidna żeliwna konstrukcja, zapobiegającą powstawaniu wibracji i odkształceń,
  • ruchomy stół o powierzchni roboczej: 300 x 300 x 80 mm,
  • zakres osi Z = 80 mm,
  • typ stołu: ruchomy T-rowkowy,
  • profesjonalne bezszczotkowe wrzeciono frezarskie o mocy 2,2 KW zasilane przez falownik gwarantuje dużą prędkość pracy. Zastosowane przemysłowe łożyska zapewniają niski hałas nawet przy dużych prędkościach oraz ogromną trwałość. Wrzeciono chłodzone jest w zamkniętym obiegu wody.

Materiały które można grawerować mechanicznie:
Grawerowanie mechaniczne

grawerowanie mechaniczne

Oferujemy Państwu znakowanie przyrządów, wykonawstwo tabliczek znamionowych, informacyjnych. Wszystkich zainteresowanych ofertą jaką jest grawerowanie mechaniczne (frezowanie) zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi pozostałymi ofertami:

OSTATNIE REALIZACJE:

Log In

Create an account