Cięcie elementów stalowych

Cięcie elementów stalowych

Cięcie elementów stalowych wymaga bardzo dużej precyzji i doświadczenia w tej dziedzinie. Odpowiednie zaplecze techniczne, jak i doświadczeni pracownicy, którzy z powodzeniem realizują zamówienia to coś co na pewno może nas wyróżniać.

W związku z tym, że wykonujemy usługi związane z cięciem elementów stalowych, możemy korzystać z kilku metod. Do najpopularniejszych z nich należy: cięcie przy pomocy palnika gazowego, lasera czy strumieniem wody o bardzo wysokim ciśnieniu. Ważnym aspektem przy cięciu elementów stalowych (profili, kształtowników oraz wałków, prętów) jest precyzja wykonania. Istotnie cięcia dokonujemy za pomocą piły ramowej lub palnika, natomiast precyzyjne cięcie odbywa się na tokarce.

Posiadamy park maszynowy, który zapewnia cięcie arkuszy blach i elementów stalowych. Dzięki naszym doświadczonym pracownikom z powodzeniem wykonujemy każdy projekt. Zajmując się cięciem elementów stalowych, należy mieć na uwadze to, że narzędzia do cięcia trzeba dostosować do konkretnych metali. Niewątpliwie, najistotniejsze jest to, aby cięcie stali nierdzewnej było wykonywane przez narzędzia, które są specjalnie do tego przeznaczone.

Metal i przedmioty z niego wykonywane to obecnie jedne z najważniejszych elementów dostępnych na światowych rynkach. Bezsprzecznie zdecydowana większość technologii nie mogłaby w żaden sposób funkcjonować bez wykorzystania przedmiotów i elementów metalowych, ponieważ ich produkcja i obróbka są niezwykle ważne.

Obróbka metalu to bardzo złożony, proces, ponieważ polega na szeregu czynności związanych z nadawaniem określonemu fragmentowi metalu konkretnych kształtów i właściwości. Najczęściej sprowadza się do trzech kategorii: obróbki mechanicznej, chemicznej oraz termicznej, inaczej określanej jako cieplna. Najbardziej popularną i najczęściej spotykaną w ofertach firm jest obróbka mechaniczna metalu. Do podstawowych form obróbki mechanicznej metalu, stanowiących fundament pracy z każdym metalem jest cięcie elementów stalowych.

Równie znanym działaniem są szeroko pojęte usługi spawalnicze. Bardzo popularne jest spawanie doczołowe blach, które wykorzystywane jest w wielu segmentach rynku, dając świetne rezultaty. Spawanie może wiązać się z rodzajami spawanego materiału. Nie każdy materiał będzie poddawał się w takim samym stopniu technice spawania.

obróbka mechaniczna tytanu
obróbka mechaniczna metalu
obróbka mechaniczna
obróbka mechaniczna stali żaroodpornej
grawerowanie metalu
grawerowanie mechaniczne

ZOBACZ CERTYFIKAT JAKOŚCI

przyznany firmie Conti Sp. z o.o.

Zainteresowani ofertą?
Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

Przewiń do góry